
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 2.5 W |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 660 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 18 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 7.5 nC, 15.7 nC |
| Drain to Source Resistance | 20 MΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V |
Stock: 2438
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72583
Ext.Price$0.72583
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72583 | $0.72583 |
| 10 | $0.44713 | $4.47130 |
| 25 | $0.41228 | $10.30700 |
| 50 | $0.38015 | $19.00750 |
| 100 | $0.35052 | $35.05200 |
| 300 | $0.31015 | $93.04500 |
| 500 | $0.27443 | $137.21500 |
| 1000 | $0.24879 | $248.79000 |
| 3000 | $0.22741 | $682.23000 |
| 5000 | $0.18980 | $949.00000 |
